با پیشرفت روزافزون تکنولوژی و نسب یک برنامه واقعیت مجازی روی گوشی هوشمند خود در جای خود بشینید و سری به برخی از زیباترین چشم اندازهای طبیعی جهان بزنید .

به تازگی برنامه ای توسط خطوط هواپیمایی Qantas استرالیا طراحی شد که به بازدید از مکان های توریستی کمک می کند.به این ترتیب جهانگردان می توانند قبل از انتخاب مقاصد سفر ابتدا اطلاعات کافی در مورد آنها کسب کنند و از برخی زیباترین چشم اندازهای طبیعی دیدن کنند.

برنامه تلفن همراه یاد شده که Qantas VR نام دارد، به صورت ۳۶۰ درجه طراحی شده و در آن ۱۳ مقصد گردشگری طبیعی در استرالیا گنجانده شده که البته قرار است در آینده به این تعداد باز هم افزوده شود.

هواپیمایی یاد شده تصاویر هوایی زیبایی را از چشم اندازهای طبیعی استرالیا تهیه کرده و کاربر با نصب برنامه موبایلی سه بعدی این شرکت خود را در یک هلکوپتر تصور می کند که در حال گشت زنی بر فراز مناظر یاد شده است.

از جمله مناظر یاد شده می توان به منطقه باستانی Uluru، پارک ملی کاکادو، پل Harbour سیدنی و غیره اشاره کرد. در صورتی که کاربران پس از مشاهده این مناظر به بازدید واقعی از آنها علاقمند شوند هم می توانند در محیط همان برنامه بلیط پرواز به آنها را تهیه و خریداری کنند.

این برنامه با آیفون، گوشی های اندرویدی، هدست واقعیت مجازی Gear VR سامسونگ و هدست های Oculus Rift و HTC Vive سازگاری دارد. مناظر مذکور به صورت دو بعدی هم قابل مشاهده خواهند بود.