جلسه هم اندیشی دانشجویان بخش برادران از سری طرح های راهبردی، به همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری با سخنرانی مسئول نهاد رهبری حجت الاسلام و المسلمین انوری در شبستان مسجد دانشگاه تبریز برگزار گردید.

به گزارش واحد اطلاع رسانی و ارتباطات نهاد رهبری دانشگاه تبریز حجت الاسلام و المسلمین انوری مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دانشگاه تبریز در زمینه تمدن اسلامی و مسئولیت دانشگاهیان در این زمینه به ایراد سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین انوری با ذکر روایاتی از پیامبر اسلام افزود: همانگونه که نبی اکرم می‌فرمایند “برای شیطان همین بس که شما را از عبادتی به عبادت دیگر منتقل کند”، دانشجویان و همچنین اساتید دانشگاهی باید نقشه راه راه بدانند و نگاهی راهبردی در ساخت تمدن اسلامی داشته باشند تا جایگاه خود را نسبت با تمدن سازی اسلامی بدانند تا این امر آنان را در انتخاب اهداف یاری کند و پا در اهداف بی نتیجه نگذارند.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه تبریز همچنین با تاکید بر این نکته که باید بر مبدا و مقصد و جایگاه خود آگاهی داشته باشیم، تصریح کرد: دانشجویان در ساخت تمدن اسلامی نقش اساسی دارند  و این امر با نگاه آنان به آینده برای رسیدن به تمدن اسلامی تحقق خواهد یافت.

حجت الاسلام و المسلمین انوری  با بیان نظریه های پایان تاریخ فوکویاما و هانکینگ تن و هم چنین نظریه اسلام سیاسی که بر مبنای مردم سالاری دینی است، افزود: ادعای ما بر این است که نظام غرب نیز دچار بحران خواهد شد و در آخر این تمدن اسلام است که پیروز نبرد بین تمدن‌ها خواهد بود.

این استاد دانشگاه مشکل اصلی را کم بودن سطح راهبرد‌ها برای مدیریت و  بدست گیری دنیا ذکر نمود و تاکید کرد: وحدت حوزه و دانشگاه و همفکری اساتید حوزه و دانشگاه در این جهت می تواند منجر به ساخت نظریه هایی در جهت نحوه مدیریت جهان و همچنین ساخت تمدن اسلامی شود.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: ورود فلسفه، فقه و اخلاق اسلامی در مفاهیم علمی در  سایه وحدت حوزه و دانشگاه است.