سبحانی گفت: اگر متوفایی قبل از آذر ۹۵ باشد در مورد پرداخت سود آنها برنامه‌ای نداریم اما بعد از این زمان، ورثا می‌توانند سود دریافت کنند.

جعفر سبحانی مشاور رئیس سازمان خصوصی سازی در گفتگو با  خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص پرداخت سود سهام عدالت متوفیانی که بعد از آذر ۹۵ فوت کردند، اظهار داشت: ساز و کار‌ها و تعامل با سازمان‌های مربوطه درحال انجام است که امیدواریم در مهر و آبان سال جاری، جزئیات بیشتر آن را اعلام نماییم.

وی درخصوص افرادی که مشمول سهام عدالت هستند و مرحوم شده‌اند، گفت: اگر متوفی قبل از آذر ۹۵ باشد هنوز در مورد پرداخت سود سهامشان برنامه‌ای نداریم اما اگر متوفی بعد از آذر ۹۵ باشد با توجه به اینکه سیستم خود را به روز رسانی نکرده‌ایم و آن را حی می‌دانیم، اما به طور کلی سهام عدالت متوفیان از بین نمی‌رود و به وارثان انتقال پیدا می‌کند، اما باید گواهی حصر وراثت داشته باشند وگرنه از سهام عدالت و سود آن هیچ بهره‌ای نخواهند برد.

گفتنی است، بر اساس اعلام سازمان خصوصی سازی مرحله دوم این فرآیند یعنی ثبت نام شماره شبای بانکی مشمولان در سامانه سهام عدالت به نشانی www.samanese.ir همچنان ادامه دارد.